Biuletyn Informacji Publicznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim

Wyszukiwarka

Odnośniki

 • Główny Biuletyn Informacji Publicznej

  www.bip.gov.pl
 • Fotokod z linkiem do tej strony

  Fotokod

Treść strony

Zasiłek stały: jest to świadczenie przysługujące na podstawie art. 37 ustawy o pomocy społecznej osobom całkowicie niezdolnym do pracy z powodu wieku lub niepełnosprawności, spełniającym kryterium dochodowe (osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza kwoty 701,00 zł oraz osobie w rodzinie, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty 528,00 zł ).
Zasiłek stały ustala się w wysokości:
• w przypadku osoby samotnie gospodarującej – różnicy między kryterium dochodowym osoby samotnie gospodarującej a dochodem tej osoby, z tym że kwota zasiłku nie może być wyższa niż 645,00 zł miesięcznie
• w przypadku osoby w rodzinie – różnicy między kryterium dochodowym na osobę w rodzinie a dochodem na osobę w rodzinie.
Zasiłek okresowy jest to świadczenie przysługujące na podstawie art. 38 ustawy o pomocy społecznej w szczególności ze względu na długotrwałą chorobę, niepełnosprawność, bezrobocie, możliwość utrzymania lub nabycia uprawnień do świadczeń z innych systemów zabezpieczenia społecznego (osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza kwoty 701,00 zł oraz osobie w rodzinie, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty 528,00 zł).

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Agnieszka Kukawska
  data wytworzenia: 2020-11-24
 • opublikował: Arkadiusz Nowak
  data publikacji: 2020-11-24 15:43

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 1897
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2020-11-24 15:43